Up e-francuski.pl .: Ciekawe miejsca - Nicea :.Nicea

Nicea jest miastem liczącym około 340 tyś. mieszkańców, położonym nad Lazurowym Wybrzeżem, w regionie Prowansja-Alpy-Wybrzeże Lazurowe, w departamencie Alpes-Maritimes.

Dużym atutem turystycznym jest bliskość Nicei do innych znanych miejscowości, w szczególności Monako czy Cannes. Dodatkowo, nie bez znaczenia pozostaje rozbudowana infrastruktura komunikacyjna - do Nicei dotrzemy zarówno drogą morską (port), lotniczą (lotnisko tuż na przedmieściach) czy też autostradami lub koleją. Między innymi z tego względu, przez wielu Nicea uważana jest za stolicę Lazurowego Wybrzeża.

Rozwojowi turystyki sprzyja nie tylko niesamowita atmosfera uliczek miasta, nadbrzeża nazwanego Promenade des Anglais, czyli Promenadą Anglików ale również łagodny klimat i ogromna liczba dni słonecznych w ciąg całego roku.

Na pewno warto zwiedzić: ruiny rzymskich term z III wieku w dzielnicy Cimiez, ruiny rzymskiego amfiteatru, Palais du Sénat, pałac Lascaris, kościoły oraz liczne muzea Nicei (w tym Muzeum Sztuk Pięknych z dziełami impresjonistów m.in. Renoira czy Moneta).

Jednym z ciekawszych wydarzeń jest Le Grand Carnaval de Nice, który obchodzony jest najczęściej w drugiej połowie lutego i przypomina karnawał w Rio de Janeiro. Wówczas ulicami miasta, w szczególności główną promenadą przejeżdżają platformy udekorowane w rozmaity sposób.


nicea (1)
nicea (10)
nicea (11)
nicea (12)
nicea (13)
nicea (14)
nicea (2)
nicea (3)
nicea (4)
nicea (5)
nicea (6)
nicea (7)
nicea (8)
nicea (9)
nicea

Całkowita ilość zdjęć: 15 | Ostatnia aktualizacja: 09.06.08 12:24 | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc